עגלת קניות
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
עגלת קניות
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
0.00 0

איך לפתח יום חיובי ב-10 שלבים

כולנו רוצים להנות מיום מייטבי. יום זורם, קל ונעים. חשיבה חיובית היא הדבר הראשון שאתם צריכים ברשימה הזו. אך גם אם אתם נמצאים עכשיו בשלב בו אתם רק מפתחים את החשיבה החיובית, יש עוד כמה דברים שניתן לעשות כדי להפוך את היום שלכם ליותר חיובי.

הכנתי מדריך קצרצר, על "איך לפתח יום חיובי" כדי שהימים האלה יהיו יותר פשוטים, קלים, וכמובן חיוביים.

1. תכננו ערב לפני איך היום שלכם הולך להיראות.

תכננו ערב לפני איך היום שלכם הולך להיראות.
חישבו מה חשוב לכם שיקרה מחר ומה אתם צריכים לעשות כדי שזה יקרה. הדוגמה שהכי ממחישה טוב את הנושא היא הבישולים. אם מחר אני רוצה להקדיש זמן לבישולים, אוודא שאני יודעת בדיוק מה אני רוצה להכין ושיש לי את כל המצרכים. אחרת אבזבז זמן שאמור להיות של בישולים על קפיצה לסופר או חיפוש מתכונים חלופיים. נשמע הגיוני, נכון? אותו הדבר אם אני צריכה לכתוב מאמר או להכין מצגת, אני צריכה זמן ללא הפרעות או הסחות דעת מצד הילדים, אז אוודא מראש שיש לי תעסוקה לילדים במשבצת הזמן אותה אקדיש לכתיבה.

2. חייכו

כשאתם מתעוררים בבוקר, חייכו אל היקום, תברכו את עצמכם בבוקר טוב והזכירו לעצמכם איזה יום נפלא הולך להיות לכם. אפשר להיות ספונטניים ולהמציא ברכה לפי היום שעומד להיות או, להכין ברכת בוקר קבועה ומפורטת, כל אחד לפי הסגנון שלו.

דוגמה לברכות בוקר שאני אוהבת: "בוקר טוב, היום הולך להיות לי יום נפלא ומאוזן, יום שבו אספיק את כל מה שתכננתי, אחייך הרבה, אהנה מהעשייה בו ואסיים אותו עם תחושת סיפוק".
או "בוקר נפלא יפיפייה, היום הולך להיות לי יום מעולה עם הרבה אנרגיות. אז קדימה, ללבוש את החיוך הכי יפה ולצאת לפגוש את העולם".

את ברכת הבוקר אני אומרת בלב או בקול. אם זה בוקר שאני מרגישה בו קצת חסרת אנרגיה אני אומרת אותה בקול רם, יש אנרגיה אחרת כששולחים את המסר הזה גם אל העולם החיצוני.

3. שיר קטן בלב

תקומו עם שיר שאתם אוהבים ותזמזמו את כל המילים (ואפשר לשיר אותו בקולי קולות במקלחת). אני אוהבת שירים של דיסני או שלמה ארצי, תלוי במצב הרוח.

4. מתיחות בוקר

תתמתחו בבוקר. תכניסו לגוף אנרגיות עיזרו לו להתעורר. יש כל מני סוגי מתיחות, מציעה לכם לפתוח YouTube ולמצוא סרטון שאתם מתחברים אליו.

5. מחברת חשיבה חיובית

כתבו במחברת השראה או מחברת חשיבה חיובית 3 דברים שאתם מודים עליהם. הכתיבה יכולה להיות בבוקר על היום שחלף או בערב, על היום הנוכחי.

כשאנו כותבים תודות או מחזקים את היכולת שלנו לעצור ולראות את החלקים החיוביים של היומיום. כתיבת התודות היא כלי מאוד חזק לחיים מאושרים. הכרת התודה יוצרת אצלנו תודעה של ראיה חיובית, היא מגבירה את תשומת הלב החיובית לדברים שכבר הפכו למובן מאליו, היא עוזרת לנו להיות מסופקים ממה שיש לנו כאן ועכשיו. היא עוזרת לנו לראות כמה דברים הרבה טובים כבר יש לנו בחיים. 

היא גם מזכירה לנו בימים שהם יותר "מאתגרים", שלא הכל שחור או לבן ובמהלך היום קורים הרבה דברים טובים וכתוצאה מכך מפלס האושר שלנו עולה.

כתיבת תודה לא חייבת להיות על משהו גדול. היא יכולה להיות על הדברים הקטנים שמרכיבים את היום יום שלנו. צריך רק לראות אותם. אני הודתי היום על כוס הקפה ששתיתי הבוקר תוך קריאת "לאישה", על חיבוק מלא אהבה שקיבלתי בבוקר מילד ישנוני, ועל זמן שהתפנה לי וניצלתי לטובת פתירת תשבץ. דברים קטנים.

6. הפסקות קצרות

תכננו הפסקות קצרות במהלך היום להתאווררות. תכננו אותן מראש כדי שלא בלהט העשייה תדחו אותן לאחר כך. זו יכולה להיות הפסקה לכוס קפה, הפסקה לראות סרטון Ted קצר, או קליפ, הליכה מסביב לבניין לנשום אוויר, שיחה מוגבלת בזמן לחברה.

7. לחייך לאחרים

חייכו חיוכים אמיתיים לאחרים, וכמה שיותר חיוכים. החיוך הוא טבעי ולכולנו יש אותו. מעבר לכך, כשאנו מחייכים אנו מפחיתים הפרשה של הורמוני לחץ ומגבירים את ההורמונים שמעודדים מצב רוח טוב. חיוכים גם מפחיתים את לחץ הדם, והאנדורפינים שמשתחררים כתוצאה מהם משמשים כמשכך כאבים טבעי. אז קדימה, תפזרו את הקסם הזה בעולם שלכם.

8. תתזמנו זמן למשהו שעושה לכם טוב בלב

קיבעו מראש חלון זמן במהלך היום שבו תוכלו להכניס משהו שעושה לכם טוב על הלב: תחביב, ספר, סדרה, שיחה עם חברה, הליכה בחוץ.

9. תכננו איך מחר יראה

לפני שאתם הולכים לישון, כתבו במחברת ההשראה או במחברת החשיבה החיובית דברים שעשו לכם טוב היום. עצמו עיניים וממש תרגישו אותם. תיזכרו מה ראיתם? מה הרגשתם? מה שמעתם? תפעילו את כל החושים.

10. לפחות 7 שעות שינה

לישון לפחות 7 שעות, לתת לגוף לנוח ולהתכונן ליום הבא. לאחל לעצמי לילה טוב ולדעת שמחר הולך להיות לי יום נפלא.

אשמח לשמוע איך אתם מתקדמים. שתפו אותי 😊.

שתפו פוסט זה עם חברים

רוצים לקבל הטבות ומתנות?

מעוניינים לקבל טיפים לחשיבה חיובית?

הצטרפו למועדון ההטבות וקבלו 10% הנחה לרכישה ראשונה באתר.

*לעיתים המיילים נכנסים לקטגורית קידומיי מכירות. יש להכניס את כתובת מייל האתר לספר הכתובות במייל.

* לא כולל GiftCard