עגלת קניות
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
עגלת קניות
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.
0.00 0

חווית הצלחות אצל ילדים

שואלים אותי הרבה איך אפשר להגדיל את חווית ההצלחה אצל ילדים. איך אפשר לעודד אותם להצליח ולשמר את ההצלחה? בדרך כלל הצלחות מתייחסות לדבר חדש, למשהו שהילדים שלנו עוד לא התנסו בו, שהם לא אוהבים לעשות או שקשה להם. לעיתים קרובות על מנת ליצור התקדמות, הם צריכים לצאת מאזור הנוחות שלהם.

חווית ההצלחה מאוד משמעותית לילדים. בין היתר היא מחזקת את הביטחון העצמי, את תחושת ההעצמה האישית ואת ההתפתחות האישית. כדי לעזור לילדים שלנו להצליח, עלינו להציב בפניהם אתגרים שהם מסוגלים להתמודד איתם (לא נגמול ילד בן שנה מחיתול ולא ניתן לילד בכיתה ח' לפתור מבחן בגרות). נציב לילד רמה קצת יותר גבוהה ממה שהוא רגיל להתמודד איתה עכשיו ונעזור לו לשמר את הרמה. כשיראה לנו שהילד מוכן רגשית לנסות אתגר חדש, נעשה ניסיון להרים שוב את הרף.

חשוב לציין שאם הילד לא מצליח, צריך לשחרר ולא לכעוס עליו, אלא לנסות שוב כעבור תקופה. לכל ילד יש את הקצב שלו.

לחוות הצלחה פעם אחת זה חשוב ונחמד אך לא מספיק. ילדים צריכים למצוא את הדרך לשמר את ההצלחה. כמו דיאטה – אחרי שירדנו את מספר הקילוגרמים שרצינו, האתגר הוא לשמר את המשקל.

ילדים לומדים הרבה בעזרת ויזואליה, לכן זה הכלי בו אני ממליצה להשתמש, על מנת לשמר את ההצלחה כך שתחזור על עצמה. מכיוון שרציתי לגרום לילדים לשמר את ההצלחות שלהם, ולהיות גאים בעצמם בכל פעם שהם נזכרים בהצלחה שלהם, יצרתי את ערכת ההצלחות שלי.

כשהילדים רואים שכל פעם שהם מצליחים, אנו רושמים את ההצלחה שלהם על פתק והיא נכנסת לקפסולה צבעונית ונערמת בתוך "מיכל ההצלחות שלהם" עם יתר ההצלחות שלהם, נוצר להם אוסף מוחשי של הצלחות ועל ידי כך, עולות תחושת המסוגלות, הביטחון העצמי ותחושת הערך העצמי.

זו ערכת העצמה לילדים שיכולה לעזור בחיזוק הצלחות שונות, לפי הדגשים של כל משפחה.

מספר דוגמאות לשימושים בצנצנת ההצלחות:

גמילה ממוצץ
הכנת שיעורי בית לבד
לאכול בריא
ביצוע פעילות ספורטיבית
עמידה בדד ליין
לסדר את הילקוט
לקום בבוקר בזמן

איזו הצלחה הייתם רוצים לשמר אצל הילדים  שלכם?

שתפו פוסט זה עם חברים

רוצים לקבל הטבות ומתנות?

מעוניינים לקבל טיפים לחשיבה חיובית?

הצטרפו למועדון ההטבות וקבלו 10% הנחה לרכישה ראשונה באתר.

*לעיתים המיילים נכנסים לקטגורית קידומיי מכירות. יש להכניס את כתובת מייל האתר לספר הכתובות במייל.

* לא כולל GiftCard