11 טיפים לקידום העסק שלך עם חשיבה חיובית

חשיבה חיובית היא דרך חשיבה שמתמקדת ביכולת שלנו לראות ולמצוא את הטוב והחיובי בחיים. זו צורת חשיבה שכל אחת מאיתנו יכולה ללמוד ולתרגל אותה, כדי להפוך לאישה בריאה יותר, שמחה יותר ורגועה יותר. ועקב כך גם בעלת עסק שנעים להיות בו, שמשדר אנרגיות טובות והופך למקום נעים עבור הלקוחות שלנו.

 מדריך על "איך לקדם את העסק (ואותך) עם חשיבה חיובית."

חשיבה חיובית בעסקים היא היכולת שלנו לראות דרך עדשה של חשיבה חיובית את העסק, ועל ידי כך, לקדם אותו, לשים את הדגש על מה שעובד בו, לחזק את "החוזקות" שיש בו ולהנות כל הדרך כשעושים זאת.

הנרי פורד אמר : "אם את מאמינה שאת יכולה, ואם את מאמינה שאת לא יכולה – בשני המקרים את צודקת" במילים אחרות, מה שהוא אמר – במקום בו נתמקד – שם נהיה.

אם נאמין שהעולם הוא מקום נפלא לחיות בו נמצא לכך כל יום הוכחות, ואם נאמין שהעולם הוא מקום איום לחיות בו, נמצא גם לכך כל יום הוכחות. המציאות שלנו מושפעת מהעדשות דרכן אנו מתמקדות.
מכירות את זה שכשאתן בהריון פתאום כולן מסביבכן בהריון? זה בדיוק זה.

כבעלות עסקים אנו נתקלות בלא מעט אתגרים ומורכבויות. החוכמה היא לסובב את הגלגל ולראות איך הדברים פועלים לטובתנו, איך ניתן למנף אותם ללמוד מהם ולהתקדם קדימה.

אז איך מתקדמים מפה? קבלי 11 טיפים לחשיבה מקדמת לבעלות עסקים

 

בחרי לראות את חצי הכוס המלאה

כשאת נמצאת  בסיטואציה מאתגרת, אל תתני לה להרפות את ידיך,  תבדקי מה טוב וחיובי בה.  האם ע"י פספוס הזדמנות הרווחת אחרת? האם לקוח שעזב הוא למעשה לקוח שלא מתאים לך? שהשקעת בו המון אנרגיה על חשבון דברים אחרים? האם ע"י תהליך קשה שעברת למדת משהו מקדם על עצמך?
תשאלי את עצמך "מה טוב בסיטואציה הזו?" לעיתים תופתעי ממה שתמצאי. יהיו פעמים שזה יבוא בקלות ולעיתים תצטרכי להתאמן כדי למצוא. אל תרפי עד שתמצאי.

הדשא של השכנה לא תמיד ירוק יותר

ברשתות החברתיות פעמים רבות מפרסמים רק את ההצלחות ואת מה שנוצץ (ואף מיפים עוד טיפה) אבל לא מפרסמים את המקומות הפחות נוצצים. ולכן מה שמפורסם שם יוצר מצג לא מאוזן  שלא משקף את המציאות.
הפרסום שם גורם לנו להשוות את עצמנו ואת העסק שלנו לעסקים של אחרים. הקולגה הזו השיגה שת"פ טוב, זו קיבלה לקוח גדול, ההיא פרסמה תמונות מאלפות של המוצרים שלה, ואחרת זכתה בפרס. תמיד תזכרי שאת והעסק שלך מיוחדים, אין עוד כמוכם.

אל תשווי אתכם לאחרים. יש לך משאבים אחרים, יכולות וחוזקות שונות והתחלת מנקודה שונה, ההשוואה יכולה להוריד אנרגיות ומוטיבציה.

יש חשיבות לראות מה קורה אצל אחרים וזה יכול להניע אותנו בצורה חיובית אך המיקוד חייב להיות אצלנו ולא אצל הקולגות.  תמיד תבדקי את התקדמות העסק שלך ביחס לעצמו, למקום בו הוא היה קודם ולא ביחס לאחרים.

העצימי את עצמך

תשתמשי ב "ערכת ההעצמה". (קיימות ערכות לנשים וערכות לגברים) סט של 3 לוחות למילוי אישי להעצמת חוזקות, מיקוד מטרות ולהעלאת מצב הרוח. כשהלוחות האלו נמצאים "מתחת לעיניים" שלך, תוכלי להגיע רחוק.

הלוחות בערכה:

10 דברים אני טוב/ה בהם:
10 תזכורת תמידית של החוזקות שלנו, במקום בולט בו נראה את הכרטיס כמה פעמים ביום.

10 דברים שמשפרים לי את מצב הרוח:
אחד הפרמטרים של חוסן אישי הוא היכולת להתרומם במצבי רוח לא טובים. רשימה זמינה של הדברים שמשפרים לי את המצב הרוח תורמת לשיפור מהיר. צריך רק לבחור את הדבר שהכי מתאים באותו רגע מהרשימה וליישם.

5 שאיפות/מטרות שאני רוצה להגשים בשנה הקרובה:
לראות את הדברים מול העיניים מעביר מסר לתת מודע ולנו לעבוד על המטרות והשאיפות שאנו רוצים להגשים.

פני לך זמן איכות עם עצמך ומלאי את הלוחות שבערכה. הקפידי לקרוא אותם לעיתים קרובות, כדי שישארו לך בתודעה.

שני את דפוסי החשיבה לכאלו שיקדמו אותך

את לא מבזבזת זמן בכתיבת הצעות מחיר, את משקיעה בלקוחות פוטנציאלים. את לא מפסידה זמן בכתיבת מאמרים, את משקיעה באנשים אחרים ועוזרת להם להתקדם בחיים.

שני את המילים בהן את משתמשת. השפה שבה את משתמשת משפיעה על המחשבה והמחשבה משפיעה על המציאות.
עבודה עם רשימת מטלות או רשימת משימות ארוכה יכולה להוריד אנרגיה. אך מה יקרה אם לרשימה הזו תקראי "הרשימה שמקדמת אותי" או "בדרך אל היעד"? איזה כיף להתקדם ולסמן וי ברשימה שכזו!

רשימה כזו עובדת נהדר עם תכנון לוח זמנים. הקפידי בסוף השבוע על תכנון השבוע הבא. שבצי את הדברים שחשוב לך להספיק בעסק ובבית. אל תשכחי לשבץ גם זמן  למשהו שיעשה לך טוב בלב.
את יכולה להשתמש בלוח התכנון  "יש לי שבוע נפלא" .

שימי לב איך את מדברת אל עצמך ואיזה תדר את משדרת אל התודעה שלך. לביטויים כמו "איזו טיפשה אני" או "אני תמיד נכשלת" אין מקום. לדיבור העצמי שלנו יש השפעה עצומה על הגישה לעצמנו וההתנהלות שלנו.

לא כל דבר חייב להיות מושלם

פשרה היא לא מילה גסה, ולעיתים היא אף חלק מהפתרון. את עובדת על פרויקט, עברת את "הדד ליין"  והפרויקט עדיין לא מושלם, שחררי אותו. יש דד ליין – תעמדי בו. תוציאי את הפרויקט גם אם הוא לא מושלם. בלי רגשות אשם או רגשות שלילים. מה שלא מושלם עבורך יכול להיות מדהים למישהו אחר.  ליפנים יש מונח שנקרא "ואבי סאבי"- חוסר השלמות הופך משהו למושלם. שתי מילים קטנות שמגלמות בתוכן כל כך הרבה.

שחררי

אין לנו שליטה על מה שאין לנו שליטה – תאמיני כי דברים קורים לטובה ומה שצריך לקרות קורה. את עושה את המקסימום שלך ומעבר לכך, זה לא בשליטתך.

גם מטעויות לומדים

טעויות הם חלק מההתפתחות שלנו. טעות היא לא עונש, מכשלון לומדים ואפשר להשתפר. אני טוענת כי טעות היא מקפצה להצלחה הבאה.

תשקיעי את האנרגיה שלך בדברים ששווה להילחם עליהם ועבורם

ריב על מקום חניה בדרך לפגישה או שיחות שכנוע עם לקוח שכבר הרבה זמן מתחמק מלבצע את העסקה יכולים להיות מאוד מרגיזים או מתסכלים והם לא יקדמו אותך לשום מקום. הם ירוקנו לך את האנרגיות ויקלקלו את מצב הרוח. שחררי ותנהלי את האנרגיה שלך בצורה שתקדם אותך.

תאמיני בעצמך!

את יכולה ומסוגלת, ואם צריך תמצאי לכך הוכחות לכך בכל יום. זוכרת? מה שאנו מתמקדות בו גדל. אופרה וינפרי ניסחה זאת יפה – ENRGY FOLLOWS WERE FOCUS GOES – האנרגיה הולכת להיכן שהמיקוד נמצא.

תכתבי

בסוף כל יום כתבי סיכום יומי של כל הדברים הטובים שעברו עליך במהלך היום. תאווררי את המחשבות ואת היום שעבר אל תוך הדף. את יכולה לכתוב במחברת החשיבה החיובית "לחשוב עם חיוך" זו מחברת תוכן, בה את יכולה להודות על מה שיש, לשים דגש על הדברים הטובים, על מה שהצליח לך ומה ששימח אותך.  תעשי איפוס לקראת מחר ותכנסי אל השינה באווירה טובה ונינוחה היותר.

תזכרי שזו הבחירה שלך

יש לא מעט דרכים שיקדמו אותך בדרך לשינוי. הדרך הכי עוצמתית לדעתי היא הבחירה. תזכרי שגם כשדברים לא מסתדרים, בכל רגע את יכולה לבחור מחדש. כשאת בוחרת, השליטה בידיים שלך.

תבחרי לחשוב טוב ויהיה טוב.

כתוב בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד  אך פונה לשני המינים.
אשמח לשמוע האם המאמר עזר. מוזמנות ומוזמנים לשתף אותי  😊.

שתפו פוסט זה עם חברים

רוצים לקבל הטבות ומתנות?

מעוניינים לקבל טיפים לחשיבה חיובית?

הצטרפו למועדון ההטבות וקבלו 10% הנחה לרכישה ראשונה באתר.

*לעיתים המיילים נכנסים לקטגורית קידומיי מכירות. יש להכניס את כתובת מייל האתר לספר הכתובות במייל.

* לא כולל GiftCard