8 דרכים לעזור לילדים להיכנס לשגרת שנת הלימודים בצורה מייטבית:

החופש הגדול כבר מסתיים ושנת הלימודים דופקת בדלת. אחרי תקופה מאוד לא שגרתית (מהרבה בחינות), לא פשוט לילדים לחזור לשגרה. מצרפת מספר טיפים קטנים שיכולים לעשות הבדל גדול.

❤️ דברו איתם על מה הולך להיות ואיך תראה החזרה לשגרה, איך תראה החזרה לבית הספר, החזרה לגן. איך יראו הימים הקרובים, מבחינת לימודים, חברים, חוגים, חזרה למה שנהוג בבית. חשוב לנהל איתם שיח על איך הדברים הולכים להיות ולהקשיב למה הם רוצים שיהיה ולראות האם ניתן לשלב בין הדברים.


❤️ לתת לגיטימציה לרגשות – הילדים שלנו עברו תקופה לא קלה, בידודים, הדבקות, חום מטורף, זה לא היה "חופש גדול" שגרתי. גם במצב רגיל, הימים האחרונים של החופש הם לא פשוטים, הילדים צריכים להיפרד ממצב של גבולות גמישים, בילויים, שעות שינה אחרות ולעבור למצב של שגרת לימודים. דברו איתם, תבדקו איך הם מרגישים, תנו להם "לאוורר" רגשות, גם אם הם מדברים על כך שהם לא רוצים לחזור לבית הספר, הקשיבו להם והכילו את השיתוף שלהם.


❤️ תשאלו אותם מה יכול לעזור להם לחזור בצורה קלה יותר למסגרת הלימודים.


❤️ פרידה חגיגית מהחופש הגדול – תכינו ארוחה טעימה, צאו לאכול גלידה יחד, וסכמו את הדברים שעשיתם בחופש, את הדברים הטובים שקרו בו, את הדברים החדשים שלמדתם, חוויות חדשות שצברתם.


❤️ תמצאו דברים טובים שהילדים עשו בחופש, ותעצימו אותם. הילדים סיימו את החוברת? כל הכבוד, עזרו לכם בעבודות הבית? יפה מאוד, תמצאו את הנקודות בהם אתם יכולים לחזק את הילדים שלכם.


❤️ שבו איתם אחד על אחד באווירה נעימה, על כוס תה או שוקו ועוגייה ותשאלו אותם אילו מטרות / יעדים / הישגים הם רוצים להשיג בשנת הלימודים הקרובה. מה חשוב להם? המטרות יכולות להיות חברתיות, לימודיות, אישיות, משפחתיות. אחרי שהם גיבשו את המטרות שלהם תשאלו אותם מה הם צריכים לעשות כדי שזה יקרה?מחפשים דרך לעזור להם? באתר שלי יש מוצר ששמו "ערכתהעצמה", (לבנות ולבנים) וזו אחת המטרות שלו.


❤️ שימו את התיק/ילקוט במקום מרכזי, בו הילדים יראו אותו ויפנימו שהחזרה ללימודים כבר ממש מעבר לפינה.


❤️ כשאתם מכינים את הסנדוויצ'ים לימיי הלימודים, אל תשכחו להכניס פתקים או "מדבקות סנדוויץ" (יש דגמים נפלאים: בוקר של אהבה, בוקר של אור, בוקר של שמחה) מילים ומשפטים ואפילו תמונות עם מסר אוהב מהבית.

★מאחלת לכל הילדים חזרה מהנה לשגרת הלימודים ושנה טובה ★

שתפו פוסט זה עם חברים

רוצים לקבל הטבות ומתנות?

מעוניינים לקבל טיפים לחשיבה חיובית?

הצטרפו למועדון ההטבות וקבלו 10% הנחה לרכישה ראשונה באתר.

*לעיתים המיילים נכנסים לקטגורית קידומיי מכירות. יש להכניס את כתובת מייל האתר לספר הכתובות במייל.

* לא כולל GiftCard